Image

Pieniądze wydawaj na przyjemności a nie na wysokie rachunki za prąd i ciepło.

MASZ DOM I PŁACISZ WYSOKIE RACHUNKI ZA ENERGIĘ ELEKTRYCZNĄ I CIEPŁO?

 zbuduj własną instalację fotowoltaiczną

– produkuj własny prąd i obniż rachunki za energię elektryczną,

– zwiększ wartość swojej nieruchomości,

– uniezależnij się od ciągłego wzrostu cen energii,

– skorzystaj z atrakcyjnego finansowania

 

Wykonujemy za naszych klientów wszystko, od początku do końca (od projektu poprzez finansowanie po montaż i przyłączenia do sieci oraz dokumentację po wykonawczą)

Posiadamy szeroki wybór paneli i zestawów fotowoltaicznych różnych producentów w super cenach. Nie oferujemy wyrobów jednego producenta. Przedstawiamy  zawsze rozwiązania i produkty najlepsze dla Państwa domu.

 

Jak działa instalacja fotowoltaiczna?

Panele fotowoltaiczne zamieniają energię promieniowania słonecznego w energię elektryczną. Wytworzony w fotowoltaice prąd stały przepływa przez inwerter (falownik) i zostaje przekształcony w prąd przemienny, czyli dokładnie taki jaki mamy w gniazdkach (230 lub 400V). Uzyskaną energię elektryczną można zużywać na bieżąco albo magazynować.

Gdzie można zamontować panele fotowoltaiczne?


Wszędzie tam, gdzie będą wystawione na działanie promieni słonecznych.
Optymalny jest dach skierowany na południe. Można montować również na kierunkach wschód – zachód. Panele mogą być instalowane na własnych wysięgnikach, ogrodzeniach i innych strukturach.

Ile energii elektrycznej w ciągu roku produkują panele fotowoltaiczne?

W Polsce przyjmuje się, że instalacja skierowana na południe o mocy 1 kWp wytworzy około 1000 kWh energii elektrycznej w ciągu roku.
Ilość wyprodukowanej energii elektrycznej zależy bezpośrednio od ilości promieniowania słonecznego, które w danym okresie pada na moduł fotowoltaiczny. Na ilość wyprodukowanej energii ma wpływ miejsce bez zacienień, kąt oraz kierunek ułożenia modułów, a także sprawność zastosowanych urządzeń.